Her gün çok sayıda ses geliyor, ama siz bunları duymakta zorlanıyorsunuz. İnsanlar mırıldanıyor veya fısıldıyor. Müzik, tonlarını kaybetti. Televizyonunuz veya radyonuzun sesi sonuna kadar açık. Restoranlarda, gürültülü yerlerde ya da telefonda konuşmak zor olduğundan, sosyalleşmekten veya telefonunuza cevap vermekten kaçınıyorsunuz. İnsanlardan sözlerini tekrar etmelerini istemekten ya da söylediklerini tahmin etmeye çalışmaktan çekindiğiniz için sessiz kalıyorsunuz. Kendinizi yalnız hissediyorsunuz. Ve işitmeye çalışmaktan yoruldunuz. Tanıdık geldi mi?

Size yardımcı olabiliriz

 

İşitme kaybınızla uğraşmak sizin için bunaltıcı olabilse de, seçenekler konusunda ve daha iyi işitmeye doğru giden her adımda size rehberlik edebiliriz. Bu kulağa iyi geliyor mu? Aklınızdaki soruların yanıtlarını bulmak için okumaya devam edin.

 

Yalnız değilsiniz

 

İşitme bozukluğu ile uğraşma konusunda yalnız değilsiniz. 65 yaş üzeri her üç kişiden birinde işitme kaybının herhangi bir türü mevcuttur.

İşitme kaybı yaşayanlar sadece yaşlılar değildir. Çocukluk çağı hastalıkları veya gürültülü seslere ya da müziğe çok fazla maruz kalım nedeniyle gençlerde de işitme bozukluğu oluşabilir. Gerçekte her yaştan insanda tedavi edilmemiş işitme kaybı olabilir. Birçok farklı tedavi seçeneği sunulurken harekete geçmemek için bir neden yoktur.

İşitme kaybını önleyebilir misiniz?

 

Günümüzün hareketli dünyasında tüm gürültüleri engellemek mümkün değildir. İster inşaat, trafik veya bir konserdeki yüksek sesli müzik olsun, modern yaşam bir şekilde gürültüsünü de beraberinde getirir.
Ama siz de gürültü maruziyetinin bir kısmını kontrol edebilirsiniz. Örneğin, yüksek sesli konser ve filmlere giderken yanınızda kulak tıpası götürmeniz faydalı olacaktır. Ev işlerinde örn. yaprak üfleyici gibi gürültülü makineler kullanıyorsanız kulak tıpası takmak iyi bir fikirdir. Gürültülü ortamlarda çalışan kişiler işverenlerinden işitme koruması sağlamalarını istemelidir.

İşitme kaybını nasıl tedavi edebilirsiniz?

 

İşitme kaybı, yaşam tarzınızı etkilemek zorunda değildir. Modern teknoloji, hayatınızı en dolu/kısıtsız şekilde yaşayabilmeniz için işitme kaybının tedavisine yönelik işitme cihazları gibi çok çeşitli seçenekler sunar. 
En gelişmiş tasarım ve teknolojiyle üretilen işitme cihazları dayanıklıdır ve kolay kullanılır. Düzenli olarak kullanıldıklarında çevrenizden yepyeni bir biçimde keyif almanızı sağlayacaktır. 

Sizlerden ilham aldık

 

İşitme kaybınız, tercihleriniz ve yaşam tarzınız ne olursa olsun, sizin için mükemmel bir işitme çözümünün var olduğundan emin olabilirsiniz.

Sevdiklerinize yardım edin

 

İşitme kaybı olan bir yakınınıza yardım etmek zor da olsa mümkündür – onları daha iyi işitebilecekleri ve sosyal hayattan daha fazla zevk alabilecekleri bir yola yönlendirir.

 

İşitme kaybınız olabileceğini mi düşünüyorsunuz?

 

Hemen bugün size yakın bir işitme uzmanı bulun ve işitme testi yaptırın.

 

İşitme Kaybı